Koniec Przeciętności

Aleksander Józef Kulaszewski

Koniec Przeciętności to refleksyjne spojrzenie na zanik wartości, poszukiwanie miłości i seksu dla wszystkich, którym wyczerpał się limit na przeciętność.

KONIEC PRZECIĘTNOŚCI to esej , powieść obyczajowa w której autor pokazuje jak Alex realizuje swoje pomysły na ciekawsze życie, walczy z przeciwnościami i osiąga w znacznej części zamierzone cele. Czytelnicy są świadkami barwnych i zabawnych zdarzeń w świecie mediów, gdzie bohater książki tworzy swój model zawodowy i egzystencjalny. Ciekawe kobiety wnoszą dużo kolorytu i zdarzeń do siermiężnych czasów i indolencji głębokiej komuny w powieści.

To książka o świecie, który jak uważają niektórzy bezpowrotnie odszedł, umarł, ale też o przetrwaniu i sile bohatera. Powieść pokazuje jak pokonać własną słabość , brak perspektyw i przetrwać po raz kolejny doświadczenie bycia ofiarą w wyniku braku pomysłów i kompetencji na Polskę przez zmieniające się rządy. To jest historia w znacznej części prawdziwa, która daje siłę i pokazuje że wiele można zmienić, zaprzecza myśleniu że się nie uda. Jest to refleksyjne spojrzenie na zanik wartości, poszukiwanie miłości i seksu dla wszystkich , którym wyczerpał się limit na przeciętność.

O autorze

Aleksander Józef Kulaszewski urodził się w 1947 roku, człowiek wielu zawodów. Zaczynał pracę na statkach, początkowo rybackich, następnie handlowych. Po dwunastu latach pracy zakończył pływanie i zwiedzanie świata jako oficer siłowni. Nie chciał aby życie minęło mu na morzu, daleko od rodziny i kobiet, bywając w domu około dwóch tygodni w roku.

Szukając dla siebie miejsca i przestrzeni do życia był właścicielem kawiarni, firmy budowlanej, dyrektorem hotelu, taksówkarzem i ponad szesnaście lat dziennikarzem. Od zawsze żeglował, najlepsze pomysły na życie powstawały na pokładzie jachtu. Świat mediów był jego drugim domem.

Kształtował opinie, zwalczał nieprawości i patologie w relacjach dotyczących ponad połowy populacji Polaków, wielkiej społeczności kierowców, również w radiu i T V. Koniec przeciętności jest debiutem, jako autor z pokorą oddaje czytelnikom te strony na których literackie wątki mieszają się z życiem.

Recenzja. It was such a pleasure to read, that I couldn't wait and started reading it all over again. The examples in the middle of the book really blew my mind.
Emerson Palmer
Venture Engineer

Wybierz swój ulubiony format

rozdział 1 PDF

Bezpłatny
  • Donec id metus ac ex pretium mattis quis vel leo. Nullam lacinia mollis ex, vitae consequat.

Wersja drukowana

35
00
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam aliquet ex elit, at consequat lacus condimeut.

wersja PDF

25
00
  • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.